Чи може лазерна епіляція нашкодити вашому здоров'ю?
Дуже часто люди не наважуються пройти курс лазерної епіляції тільки тому що колись там чули від знайомих з сумнівним досвідом, що це дуже болюча процедура і краще все таки користуватись лезом. Давайте разом розберемось, звідки береться біль під час процедури лазерної епіляції. Причиною болю є декілька факторів:
-
Поріг чутливості, який у кожної людини індивідуальний. Одну і ту ж процедуру кожен може переносити по-різному. Комусь буде боляче, хтось буде відчувати легке поколювання, а хтось взагалі нічого не відчує.
-
Колір і тип волосся.У людей зі світлим волоссям больових відчуттів майже немає. Якщо у вас темне волосся, то деякі незначні больові відчуття можуть бути присутні. Також на рівень больових відчуттів впливає і жорсткість (тип) волосся. Чим волосся жорсткіше, тим ймовірніший прояв больових відчуттів. Тому тут працює правило: чим світліше і м'якіше волосся, тим процедура буде менш болючою або взагалі безболісною. Чим темніше і жорсткіше волосся, тим вища ймовірність больових відчуттів.
-
Кількість волосся на поверхні шкіри. Якщо волосся буде не багато, то і болю може не бути. Якщо ж волосся буде багато, то ймовірність больових відчуттів зростає.
Гарна новина в тому, що з кожним наступним сеансом, больових відчуттів буде ставати все менше і менше за рахунок того, що з кожною пройденою процедурою волосся ставатиме тоншим і по кількості його буде менше.
Як бачимо, біль, навіть якщо і присутній, то не є протипоказом для проходження процедури лазерної епіляції. Однак існують і прямі протипоказання.
Існує два види протипоказів для проведення лазерної епіляції:
- абсолютні, коли виконання процедури не можливе в принципі
- відносні, які тимчасово не дозволяютю зробити лазерну епіляцію.
До абсолютних протипоказів відноситься наступний перелік захворювань:
-
онкологічні захворювання
-
цукровий діабет
-
герпес в стадії загострення
-
пушкове, світле і сиве волосся
-
індивідуальна непереносимість.
До відносних протипоказів відносяться:
-
свіжа засмага
-
грипп, застуда та інші інфекційні захворювання
-
гострі та хронічні захворювання шкіри (псоріаз, екзема, вітиліго і т.д.)
-
порушення цілісності шкірних покривів (подряпини, садна, рани, рубці і т.д.)
-
варикозне розширення судин
-
вагітність і період лактації
-
вік до закінчення статевого дозрівання
-
психічні розлади